Select Page
BUREAUET

Grafisk designbureau
og filmproduktionsselskab

Vi er et uhøjtideligt bureau med holdninger, og med fokus på det vi er eksperter i, vores håndværk.

Vi arbejder sammen med dem, der har noget på hjertet, for det har vi selv. Vi brænder for at hjælpe vores kunder med, at gøre verden til et bedre sted. Det gør vi, når vi fortæller deres budskab gennem grafisk design og levende billeder. Det er vores bidrag.

Bureauet er stiftet af grafisk designer Kristian Emil Petersen og fotograf Stefan Cavalieri, og består yderligere af fire medarbejdere. Vores kunder er hovedsagligt faglige eller politiske organisationer, samt NGO’er der har en holdning til samfundet.

Leverandør til det arbejdende folk siden 2010.

  • Vi har overenskomst, fordi vil ønsker at støtte op om den danske arbejdsmarkedsmodel.
  • Vi har elever, fordi vi har et medansvar for at uddanne fremtidens arbejdsmarked.
  • Vi støtter Red Barnet, fordi alle børn fortjener en god barndom.
KOMPETENCER
Grafisk design | Uddybende tekst om grafisk design

Grafisk design

Art direction | Uddybende tekst om art direction

Art direction

Illustrationsarbejde | Uddybende tekst om illustrationsarbejde

Illustrationsarbejde

Fotoarbejde | Uddybende tekst om fotoarbejde

Fotoarbejde

Filmproduktion | Uddybende tekst om filmproduktion

Filmproduktion

Lydproduktion | Uddybende tekst om lydproduktion

Lydproduktion

MANGLER DU
EN GRAFISK
AFDELING?

Grafisk Afdeling ApS

Pulsen 5C
4000 Roskilde
Mail: hej@grafiskafdeling.dk

CVR: 37 82 07 25

Kristian Emil Petersen

Kristian Emil Petersen

partner, designchef

kristian@grafiskafdeling.dk
26 27 25 07

Stefan Cavalieri

Stefan Cavalieri

partner, fotograf og tekstforfatter

stefan@grafiskafdeling.dk
30 33 26 03

Ida Hove

Ida Hove

grafisk designer

ida@grafiskafdeling.dk
(på barsel)

Andreas Rolsted Christensen

Andreas Rolsted Christensen

grafisk designer

andreas@grafiskafdeling.dk
31 21 97 27

Jolantha Thaning Haarbye

Jolantha Thaning Haarbye

grafisk designer

jolantha@grafiskafdeling.dk
50 70 84 14

Silke Thorsager

Silke Thorsager

film- og tv-produktionselev

silke@grafiskafdeling.dk
28 26 52 43

Rita

Rita

kontorhund

rita@grafiskafdeling.dk